Kelebek Paça Beyran Restaurant

 • Hakkımızda
 • Menü
 • İletişim
 • Rezervasyon
 • Galeri
 • Sosyal Ağlarda Otelimiz

Kelebek Paça Beyran Restaurant LogoGaziantep yemekleri denilince ilk akla gelen kebap türleri ve baklavadır. Yeni lezzetlerimizi tatmanız için sizleri Kelebek Restaurant’a bekliyoruz. Yöresel yemeklerimizin tadına sıcak bir ortamda bakmak istiyorsanız vakit kaybetmeden hemen Kelebek Restaurant’a uğrayın.

Gaziantep mutfağı tam 291 çeşit yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor. Çeşit açısından Türkiye’nin en zengin mutfağına sahip ili Gaziantep olarak belirlendi.

1971 yılında Mehmet Ekin tarafından kurulan Kelebek Restorant sonradan bu ekibe dahil olan Uğur Dertli ve Naci İyikasap da yıllarca bu meslek üzerinde çalışmış ve deneyim kazanmışlardır. Yılların verdiği deneyimle hizmete devam eden firmamızın amacı siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenli hizmet sunmaktır. İlk kuruluş yıllarında küçük bir müessese idik şimdi ise mekanımız bahçe, iç oturum ve rahat oturum olmak üzere 140 kişilik kapasitemiz vardır. Mekanımız personel seçiminde ve yemek seçiminde ön plana çıkıyor.

Bahçe, iç oturum ve rahat oturum olmak üzere 140 kişilk kapasitemiz vardır.  Kelebek Restorant olarak hep mekanımız personel seçiminde ve yemek seçiminde göze çarpmaktadır.

Kalite Politikamız

Gıda Üretim teknolojisi kurallarına ve yasal mevzuatlara uyarak kalite ve verimliliği artırmak,
Önleyici yaklaşım ve sürekli gelişim bilinciyle yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamak,
İnsan sağlığına zarar vermeyecek hammadde temin etmek,
Tüm çalışma aşamalarında ve çalışanlarıyla doğayı koruyarak temiz ve daha güzel çevre sahip olmak,
Belirlenen hedefleri gerçekleştirmek ve bu hedefleri daha da yükseklere taşımak için özverili çalışmak bizlerin ve bu kulvarda ilerlemek isteyenlerin kalite politikaları olmalıdır…

 

Paça / Beyran

Yöresel çorbamızdır. İçerisinde haşlanmış pirinç, koyun eti, kaliteli biber ve sarımsak  bulunmaktadır. Tamamen kuzu etinden yapılan bu yemeğimiz ise özenle hazırlanarak siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Acılı, acısız, sarımsaklı, sarımsaksız özel tercihlere göre hazırlanır. Koyunun en lezzetli bölgelerinden hazırlanan bu özel tatlarımız Kelebek Restorant adı altında daha bir lezzetli olacaktır.

Kebap Çeşitleri

Kıyma Kebabı

Kıyma kebabı Gazianteplilere özgü yemeklerden birisidir. Gaziantep dışında neredeyse hiçbir yerde yapılmayan bu kebap türünü buyrun bide bizde bu deneyimin keyfine varın…

Kuşbaşı

Kuşbaşı kebabı Gazianteplilere özgü yemeklerden birisidir. Gaziantep dışında neredeyse hiçbir yerde yapılmayan bu kebap türünü buyrun bide bizde bu deneyimin keyfine varın…

Tavuk Kanat

Tavuk Kanat Gazianteplilere özgü yemeklerden birisidir. Gaziantep dışında neredeyse hiçbir yerde yapılmayan bu kebap türünü buyrun bide bizde bu deneyimin keyfine varın…

Tavuk Kuşbaşı

Tavuk Kuşbaşı Gazianteplilere özgü yemeklerden birisidir. Gaziantep dışında neredeyse hiçbir yerde yapılmayan bu kebap türünü buyrun bide bizde bu deneyimin keyfine varın…

Simit Kebabı

Simit Kebabı Gazianteplilere özgü yemeklerden birisidir. Gaziantep dışında neredeyse hiçbir yerde yapılmayan bu kebap türünü buyrun bide bizde bu deneyimin keyfine varın…

Domatesli Kebap

Domatesli kebab Gazianteplilere özgü yemeklerden birisidir. Gaziantep dışında neredeyse hiçbir yerde yapılmayan bu kebap türünü buyrun bide bizde bu deneyimin keyfine varın…

Patlıcan Kebabı

Patlıcan kebabı için alınan patlıcanlarda dikkat ettiğimiz nokta tohumsuz olmasıdır.  Kıymamızın belli bir yağ oranı vardır.Patlıcan kebabında özellik 4 tarafında pişmesidir. Patlıcan kebabının yanında pişmiş biber, pişmiş domates ve soğan verilmektedir.

Mantar Kebabı

Gaziantep yöresinde daha çok rastlanan bir kebap türüdür. Değişik görünüşü onu ilgi gören bir kebap türü olmasında en büyük sebepdir.

Sebzeli Kebap

Gaziantep yöresinde daha çok rastlanan bir kebap türüdür. İnce ve değişik görünüşü onu ilgi gören bir kebap türü olmasında en büyük sebepdir.

Izgara

Izgara çok beğenilen bir kebap türüdür. Kolay hazırlanışı lezzetli tadıyla sofralarımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Izgara pek çok et türünden  yapılabilmektedir.

Tatlı Çeşitleri

Burmalı Kadayıf

Baklava deyince Akla şüphesiz Baklavanın ve fıstığının Anavatanı Antep gelmektedir. Baklava Antebin en meşhur tatlısıdır. Bu nedenle baklavanın hazırlanmasında kullanılan fıstıktan yağında kadar özenle seçilmelidir….

Fıstıklı Düz Kadayıf

Kadayıfın tadına doyamayan vatandaşlarımız birde şu künefenin tadına bakmalıdır. Bu tatlının özel yanı ise içinde gizlenen peyniri onun vazgeçilmezlerden kılmaya yetiyor…

Peynirli Kadayıf

Peynirli kadayıfın diğer adıda künefedir. Bu lezzet gerçekten çok farklıdır. Kadayıfın içerisine fıstık yerine peynir koyularak hazırlanan ve sıcak olarakda servis yapılan bu tatlı ilk görüşte hoşunuza gitmeyebilir. Ama tadına baktıktan sonra tekrar bu tadı tadmak isteyeceğinizden eminiz.

Tel: +90 342 230 96 33

Web: www.kelebekpacabeyran.com

Mail: kelebek@kelebekpacabeyran.com

Adres: Kemal Köker Cad. Ulu Cami Civarı. Sahil Yolu, 65/A GAZİANTEP
Bir yorum

 1. Sevgili Kelebek Ailesi,
  İki günlük Gaziantep seyahatimiz öncesinde internetten baktığımız ve buraya kesip gidip yemeklerini tatmamız gerekir dediğimiz restaurantlar arasında yoktunuz.
  İnternette öne çıkan iki mekan vardı Gaziantebin kebaplarını tatmak için. Bizde böyle program yapmış idik….
  Amaaaaa… Gaziantepte bindiğimiz taksiciler, şehir gezisi sırasında sorduğumuz sevgili Gaziantepliler hepsi ağız birliği etmiş gibi sizin adınızı verdi. Biz planladığımız yerleri söylediğimizde ise ” orası da olur tabi ” dediler nazikce.
  Kebapcıya gitmek üzere taksiye bindiğimizde İstanbulda yapılan programa uygun olarak diğer bir kebapcının ismini veriyorduk ki, üçümüz de birbirimize bakıp, birbirimizi gözümüzle onaylanıp taksici arkadaşa ”Kelebek Restaurant a gidelim” dedik. İyi ki de demişiz, onca kalabalığa rağman, bizi hiç bekletmeden hemen bir masaya oturtup masamızı çiğ köfteden cacığa, çoban salatasından lahana satalasına varıncaya kadar iki üç dakikada donatınız. Beyran ile başladık, ben koyun eti yiyemem kokusu nedeniyle o yüzden sipariş vermedim, ama arkadaşımın tabağından denedim bir iki kaşık ve sipariş vermediğime pişman oldum. İnanılmaz lezzetli ve içi et dolu olmasına rağman hiç koku yok. Kuzu eti ile yaptığınızı daha sonra sorduğum arkadaşınız söyledi.
  Takibinde her birimiz ayrı kebaplar söyledik ve gelen porsiyonların büyüklüğü ile önce gözlerimiz doydu sonrada midemiz bayram etti ( benim koku korkum burda da devreye girmedi).
  Hepimiz halimizden çok memnun yemek sonrası çayımızı yudumlarken hesabı istedik, biraz tedirgindik menüye bakmadan sipariş vermiş olduğumuz için. Ancak çalışan arkadaşlarınızdan birisi gelip yemekte içilir diye sipariş ettiğimiz ancak hiç açmadığımız Şalgamı içmeyecekseniz hesaptan düşücem demesi bizim tedirginliğimizi üstümüzden attı. Basit bir çalışanı bile bu kadar basit bir şeyi takip ediyorsa ve aradan kaçırma durumunun ( ki çokca yaşadığımız bir durum bu) oluşmasına müsade etmiyorsa, o müessesenin önümüze getireceği her hesap kabulümüzdür. Düşündüğümüz gibi de oldu da zaten, gelen hesap o kadar makuldü ki midemizde olduğu gibi çüzdanımıza da bayram ettirdi.
  İyi ki varsınız, iyi ki cesaret edip size gelmişiz. Bize sunduğunuz leziz yemekler ve misafir perverliğiniz için size burdan da teşekkür etmek istedik.

  Saygılarımızla

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>